Pijąc filiżankę herbaty w zimowym ogrodzie

Pijąc filiżankę herbaty w zimowym ogrodzie

Do łask wracają zimowe ogrody i oranżerie – miejsca, które kiedyś przeznaczone były dla budowli o dużych powierzchniach i tarasach. Duże, przeszklone przestrzenie, w których wiatr nas nie dopadnie, cieszą nas kwiaty i świeża, soczysta zieleń – a na zewnątrz szaleje zamieć.
Wiele osób, które budują dom decyduje się na umieszczenie w projekcie przeszklonego pomieszczenia, które przez cały rok można wykorzystać jako dodatkowy salon, w dodatku cały w zieleni. Na rynku są firmy specjalizujące się w budowie ogrodów zimowych, muszą to być bardzo solidne konstrukcje, ponieważ całe rusztowanie połączone jest jedynie ze szkłem.
Szklany dach jest dodatkowo obciążony w zimie dużą ilością śniegu. Sprawy techniczne należą jednak do wykonawców, gospodarze mogą myśleć o aranżacji – może wewnątrz zamontować niewielką fontannę, która w zimowe wieczory będzie nam przypominała górski potok? A może posadzić drzewko pomarańczowe, które urodzi nam pyszne owoce? Możemy stworzyć przy pomocy iglaków domowy lasek, albo zdobyć rośliny egzotyczne i wyhodować sobie dżunglę. Pomysłów na urządzenie ogrodu zimowego jest wiele – rodzaj roślinności zależy jednak od powierzchni i wysokości, oraz od naszego pomysłu na spędzanie tam części dnia. Bez względu na rodzaj umieszczonej tam roślinności, tak w zimie jak i w lecie ogród zimowy będzie miejscem bardzo przyjemnym dla całej rodziny.